Dopiero od niedawna klimatyzatory z funkcją grzania stają się coraz bardziej popularne w Polsce mimo iż jest to funkcja wykorzystywana w jednostka klimatyzacyjnych od lat. słaba popularność tego rozwiązania przez laty była spowodowana niewystarczającą wydajnością oraz względem zachodniej Europy srogimi zimami które niosły za sobą niskie temperatury. Jednak coraz cieplejsze okresy zimowe oraz coraz lepsze rozwiązania producentów pozwoliły na pozytywny odbiór klientów również w Polsce. Dzięki temu klimatyzacja z funkcją grzania jest popularnym rozwiązaniem wykorzystywanym jako dogrzanie pomieszczenia a nawet stałe źródło ciepła.  

Grzanie klimatyzacją a koszty z tym związane?

Koszt ogrzewania zależny jest od wielu czynników które składają się na kocowy rachunek . Ogrzewana powierzchnia, żródło ciepła, izalacja domu czy panujące warunki atmosferyczne na zewnątrz. Na początku powinnismy obliczyc zapotrzebowanie budunku na energie cieplna na tena podstawie będziemy mogli przewidzeić względne koszty przy porównaniu żródeł ciepła. Na tym etapie pojawia się aspekt paliwa jakim zasilane jest nasze źródło ciepła, w przypadku klimatyzacji czy pompy ciepła będzie to prąd, przy piecach opławych mozemy miec doczynienia z ekogroszkiem czy peletem. 

Równie ważną informacją jest cena paliwa, które jest wykorzystywane przez dane źródło ogrzewania. W przypadku klimatyzacji oraz pompy ciepła będzie to prąd, jednak równie dobrze może to być ekogroszek czy pellet przy piecach palnych. W dzisiejszych czasach Zasilanie naszej jednostki cieplnej to ważny aspekt końcowego rachunku. Dlatego warto sprawdzić teoretycznie najprostsze rozwiązania które miały opinię drogich, dzisiejsze czasy i normy budowlane zmieniają ten nurt który zmierzają ku rozwiązaniom energetycznym zasilanym OZE.